Chcete si aj v zime vychutnať lahodnú vôňu pokrmov, pripravených na grile? Ak máte pocit, že váš gril v zime nie je vôbec využitý a zaslúžil by si trochu „prevetrať“, vyskúšajte si zimné grilovanie. Ako si ho užiť čo najviac?
Vyberte si vhodný gril
V zásade máte 3 možnosti. Poďme si povedať, ktorý z grilov je na zimné grilovanie najvýhodnejší:
1. Elektrický gril
Ak ste majiteľom tohto typu grilu, vyhrali ste. Elektrický gril sa totiž rýchlo ohreje a udržiava si konštantnú teplotu. Výhodou je, že produkuje malé množstvo dymu. Zimné grilovanie si tak môžete užiť aj na balkóne alebo terase. Menšou nevýhodou môže byť to, že ste obmedzený káblom.
2. Plynový gril
Tiež sa rýchlo ohreje a udržiava si teplotu. Ak však chcete používať plynový gril v zime, musíte vedieť, ako na to. Napríklad aký plyn na grilovanie používať. V zime je totiž vhodnejší propán.
3. Gril na drevené uhlie
Ak si chcete grilovačku užiť so všetkým, čo k tomu patrí, vyberte si gril na drevené uhlie. Ten vám bude produkovať aj teplo. Nevýhodou je, že v zime treba častejšie prikladať a použiť kvalitnejšie brikety a uhlie. Takéto grilovanie však má tú správnu atmosféru.
Aký gril je teda na zimné grilovanie najvhodnejší? Použite ten, ktorý máte doma. Ak však máte elektrický gril, zrejme sa „narobíte“ pri grilovaní najmenej. Bude to pohodlné a rýchle a grilovať môžete pokojne aj na balkóne.
Ďalšie rady na zimné grilovanie
Čo by ste ešte mali vedieť o zimnej grilovačke?
- Grilujte vhodné suroviny – také, ktoré si nevyžadujú vysokú teplotu prípravy. Napríklad tenšie pláty mäsa, zeleninu, klobásky a pod.
- Gril nezabudnite prikryť, aby neunikala teplota.
- Poklop zbytočne často nenadvihujte.
- Dbajte na bezpečnosť. Ak máte šál alebo rukavice, pri manipulácii s grilom buďte ešte viac opatrný.
- Po skončení grilovania nenechávajte gril vonku, uskladnite ho pod strechu.
Aj keď zimné grilovanie u nás nie je až také populárne, oplatí sa vyskúšať ho. Prinajmenšom vám vôňa grilovaných potravín pripomenie leto!