Strom života. Viete aký má tento symbol význam?

Strom života. Viete aký má tento symbol význam?

K veľmi obľúbeným symbolom patrí strom života. Nielen pre jeho estetickú stránku, ale aj kvôli významu, ktorý v sebe tento symbol ukrýva. Viete, aký má strom života význam?

Čo je strom života?

Ak si ho neviete predstaviť, pripomenieme vám, ako strom života vyzerá. Ide o košatý strom, ktorý sa vyobrazuje s bohatou korunou a v niektorých prípadoch aj s hustým koreňovým systémom. Väčšinou býva vyobrazený v kruhu.

Ľudia si strom života nechávajú vyrezať z dreva ako krásny interiérový doplnok, kupujú si personalizované šperky a prívesky v podobe stromu života (môžete kúpiť na www.eliteklenoty.sk), zdobia si svoje domácnosti obrazmi stromu života. Prečo? Skrýva v sebe tieto významy:

1. Život a znovuzrodenie

Strom je bez pochybností symbolom kolobehu života. Veď po zimnom období bez listov sa na jar znovu krásne zazelená a ožije. Predstavuje znovuzrodenie, nový život a tiež nesmrteľnosť. Aj starý strom môže prežívať naďalej vďaka svojim semenám a mladým stromčekom, ktoré z neho vzniknú.

2. Rodina

Viete, ako sa vyobrazuje rodokmeň? V podobe rozvetveného stromu. Práve rozvetvené konáre symbolizujú rodinu a jej prepojenie.

| Prečítajte si: Svarga, alebo slnečný symbol ako slovanský symbol na predmetoch okolo nás

3. Sila

Pevné a hlboké korene pomáhajú stromu prežiť aj tie najťažšie podmienky v prírode. Preto je strom života symbolom sily. Jeho pevný koreňový systém a silný kmeň sú dokonalým príkladom sily!

4. Mier a pokoj

Jemné šumenie listov vo vánku v mnohých ľuďoch vyvoláva pocit pokoja a mieru. Mnohí zas nachádzajú v lesoch a v prítomnosti stromov svoju oázu pokoja. Strom je oddávna považovaný za symbol relaxu a mieru.

5. Individualita

Aj keď sa zdá, že sú si podobné, v skutočnosti je každý strom jedinečný. Má svoj vlastný tvar, usporiadanie konárov, aj odtieň listov. Presne tak je individuálny aj každý človek – nielen navonok, ale najmä vo vnútri.

Čo pre vás znamená strom života? Páči sa vám tento symbol alebo dokonca vlastníte prívesok strom života, prípadne drevený vyrezávaný strom života?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *