Prečo si kúpiť do záhrady robotickú kosačku? Tu sú jej výhody

V dnešnej dobe záhradnej techniky existuje množstvo inteligentných pomocníkov, ktorí nielenže uľahčujú vašu prácu, ale dokonca ju vykonávajú za vás. Jedným z takýchto skvelých pomocníkov sú robotické kosačky!

robotická kosačka

Čo je vlastne robotická kosačka?

Predovšetkým je to šikovný pomocník, ktorý vám ušetrí veľa času a námahy. Robotická kosačka je inteligentné zariadenie, ktoré môžete ovládať a programovať aj na diaľku. Je napájaná akumulátorom, z ktorého sa v pravidelných intervaloch automaticky vydá kosiť a v prípade potreby preruší kosenie a vráti sa do nabíjačky. Kosenie vykonáva vo vymedzenom priestore.

Najväčšie výhody robotických kosačiek

Samozrejme, najväčšou výhodou je úspora času a práce. Okrem toho však robotická kosačka ponúka aj ďalšie výhody:

  • Práca vo vymedzenom priestore: nemusíte sa obávať, že by robotická kosačka odbočila niekde, kde nemá. Pracuje totiž vo vymedzenom priestore, kde sa pohybuje pravidelne alebo podľa potreby. Udržiava sa v určenom priestore vďaka senzorom, vymedzovacím kolíkom, technológii GPS alebo vizuálnym systémom, ktoré skenujú okolie.
  • Ovládanie cez mobilnú aplikáciu: aplikáciu pre iOS alebo Android nainštalujete veľmi jednoducho a cez ňu môžete sledovať stav nabitia, procesy kosenia a ďalšie faktory. Moderné modely dokážu ovládať cez mobilnú aplikáciu.
  • Dažďový senzor: mnohé modely majú integrovaný dažďový senzor, ktorý automaticky preruší kosenie v prípade dažďa.
  • PIN ochrana: kosačku nespustí nikto, kto nezadá správny PIN. To znamená, že pre zlodeja je takáto kosačka nevyužiteľná, čo znižuje riziko odcudzenia.

Maximálna bezpečnosť: Nemusíte sa obávať nechať robotickú kosačku pracovať bez dozoru. Nože sú ukryté pod krytom a v prípade prevrátenia sa alebo zdvihnutia sa okamžite zastavia.

robotická kosačka

Ako si vybrať správny model?

Na trhu je dostupných mnoho modelov robotických kosačiek v rôznych cenových kategóriách. Pri výbere je dôležité zvážiť hlavne veľkosť vášho trávniku, na ktorom bude kosačka pracovať. Výdrž kosačiek sa udáva buď v metre štvorcovom alebo v čase kosenia, napríklad 800 m² na jedno nabitie, 500 m² na jedno nabitie a podobne. Nie je však problém, ak kosačka na jedno nabitie nepokosí celú plochu, pretože sa vráti do nabíjacej stanice, kde sa nabíja približne 100 minút a potom pokračuje v práci.

Prečítajte si: 5 odporúčaní, ako sa starať o trávnik na jar

Výborne sa osvedčili modely, ktoré umožňujú nastavenie času, kedy má kosačka vyrážať do práce. Týmto spôsobom bude váš trávnik vždy dokonale ostrihaný. Robotickú kosačku môžete nastaviť aj na čas, keď nie ste doma. Pri výbere nezabudnite zvážiť aj sklon vášho pozemku, ktorý kosačka zvládne. Okrem toho si môžete vybrať modely s automatickou prevodovkou, čo je veľkou výhodou pre pozemky s nerovnosťami.

A viete čo? Tie najpokročilejšie modely s GPS technológiou dokážu dokonca posielať informácie o svojej polohe priamo do vášho mobilného telefónu. To je ideálne v prípade straty alebo odcudzenia!

robotická kosačka