Prečo kupovať deťom maňušky a ako sa s nimi hrať?

Prečo kupovať deťom maňušky a ako sa s nimi hrať?

Poznáte maňušky? Hrali sme sa s nimi ako deti aj my, ktorí sme dnes rodičmi. A hrali sa s nimi aj naši rodičia, ktorí sú teraz starými rodičmi. Maňušky sú hračky, ktoré sú tu naozaj po generácie a sú stále rovnako obľúbené. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by maňušku malo vlastniť každé dieťa.

Dôvody, prečo kúpiť deťom maňušky

Nie je hračka ako hračka! Niektoré hračky sú skutočne viac. Vďaka nim sa totiž dieťa môže niečo nové naučiť. Také sú aj maňušky. Čo táto hračka dokáže?

  • Pomôže rozvíjať slovnú zásobu a reč
  • Dieťa sa vďaka nej môže ľahšie zveriť s tajomstvami
  • Pomôže vám, ak chcete dieťa priučiť základom stolovania, či správania
  • Je skvelý a zábavný rozprávač príbehov
  • Stane sa kamarátom pre dieťa

Tipy na hry s maňuškami

Hra s maňuškami je veľmi jednoduchá. Stačí maňušku nasadiť na ruku a začína sa zábava! Ako sa s maňuškou môžete zahrať?

Prečo kupovať deťom maňušky a ako sa s nimi hrať?

1. Rozprávajte príbehy

Prečítajte si každý večer spolu s maňuškou obľúbenú rozprávku a uvidíte, že vaše dieťatko sa na tento večerný rituál uspávania začne tešiť.

2. Veselý dialóg

Jednu maňušku budete mať vy, druhú vaše dieťa. Takto sa spolu môžete porozprávať možno aj o témach, ktoré vaše dieťa inak nechce otvoriť.

3. Maňuška ako učiteľ

Čo keby maňuška vysvetlila dieťatku základy slušného správania, stolovania, či hygieny? Vďaka tejto roztomilej pomôcke sa dieťa všetko naučí omnoho ľahšie.

4. Divadielko

Maňušky sú dokonalou hračkou na domáce divadielko. Vytvorte si spolu vlastné kulisy a vymyslite vlastný divadelný príbeh, kde bude maňuška hlavnou postavou. Verte, že dieťa bude nadšené.

5. Maňuška ako najlepší kamarát alebo domáce zvieratko

Túži vaše dieťa po domácom zvieratku, no z rôznych dôvodov mu ho nemôžete dopriať? Maňuška sa môže stať milou náhradou zvieratka, ale aj kamaráta. Dieťa si ju obľúbi a všetky dobrodružstvá bude prežívať so svojou maňuškou.

Krásne kreatívne maňušky môžete svojim deťom vybrať na www.hopla.sk. Okrem zvieratiek tu nájdete aj dráčika, tárajka, chlapčeka, dievčatko, či maňušky čarovné vankúšiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *