Obnova zanedbanej záhrady s GreenClimberom

Kúpili ste pozemok so zanedbanou záhradou alebo ste sa rozhodli založiť nový okrasný trávnik? Ak vaša záhrada obsahuje náletové dreviny, korene alebo staré pne, čaká vás náročná práca. Bez špeciálneho náradia môžu byť vaše snahy neúspešné. Ideálnym riešením je využiť svahovú kosačku GreenClimber.

Obnova zanedbanej záhrady s GreenClimberom

Efektívne čistenie záhrady s GreenClimberom

Zanedbané záhrady často obsahujú malinčie, poplazy, náletové dreviny a staré pne, ktoré si vyžadujú odstránenie. GreenClimber si s tým hravo poradí. Tu je postup, ako vám pomôže obnoviť vašu záhradu:

Odstraňovanie a frézovanie pňov

Manuálne odstránenie pňov môže byť namáhavé a zdĺhavé. GreenClimber odstráni peň až do hĺbky 30 cm pod úroveň terénu, takže po ňom nezostanú žiadne zvyšky. To vám zabezpečí rovný pozemok bez starých pňov.

Spracovanie pôdy frézou

Ručné rýľovanie celého pozemku je časovo náročné a vyčerpávajúce. GreenClimber s nástavcom pôdnej frézy rozdrví pôdu do hĺbky 14 cm, zakopáva kamene a vyrovnáva plochu, ktorá je potom pripravená na výsev trávnika. Prevzdušnená a skyprená pôda podporuje dobré prijatie trávneho semena.

Prečítajte si: Ako vyzerá komplexné čistenie pozemkov?

Ďalšie prípravné práce

GreenClimber sa postará aj o odstránenie náletových drevín a ďalšie prípravné práce, ako je odstránenie organického materiálu (napr. štiepkovanie) alebo úprava plochy bagrom.

Založenie trávnika

Po príprave pôdy nasleduje výsev trávneho semena. Stroj na sadenie trávy zabezpečí rovnomerné rozloženie semien, čím predchádza vzniku holých miest. Semeno sa tiež dôkladne zapracuje do pôdy.

Valcovanie trávnika

Ďalším krokom je valcovanie, ktoré pomáha semenu dobre zapustiť korene a zabezpečuje, že terén ostane rovný a upravený.

Obnova zanedbanej záhrady s GreenClimberom

Ďalšie tipy

Využite organický mulč

Po odstránení pňov a príprave pôdy je mulčovanie výborným spôsobom, ako udržať vlhkosť v pôde, potlačiť rast buriny a zlepšiť kvalitu pôdy. Použite organický mulč ako drevnú štiepku, ktorá sa počas času rozloží a obohatí pôdu.

Pravidelná údržba a kontrola

Po založení trávnika a obnove záhrady je dôležité pravidelne udržiavať a kontrolovať stav vášho pozemku. Pravidelné kosenie, zalievanie a odstraňovanie buriny zabezpečia, že váš trávnik bude vždy v top kondícii.

Investujte do automatického zavlažovacieho systému

Aby váš nový trávnik a záhrada zostali krásne a zdravé, je nevyhnutné zabezpečiť im dostatok vody. Automatický zavlažovací systém vám ušetrí čas a zabezpečí rovnomernú distribúciu vody, čo podporí rovnomerný rast trávnika a rastlín.

Prečo si vybrať GreenClimber?

Myslíte si, že všetky tieto práce zvládnete sami? Možno áno, ale s GreenClimberom to bude oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. GreenClimber zvládne všetko profesionálne, za zlomok času a s perfektným výsledkom. Skúste to vo vašej vlastnej záhrade a presvedčte sa o jeho výhodách.

Obnova zanedbanej záhrady s GreenClimberom

Pre viac informácií o jednotlivých službách a ako vám GreenClimber môže pomôcť, navštívte našu webovú stránku.