Keď je mulčovanie a čistenie pozemku bez starostí

svahova kosačka greenclimber lv600

Drevo je moja vášeň a tak je pochopiteľné, že ma zaujíma všetko, čo sa toho týka. Pri jednej z mojich prechádzok prírodou som videl niečo, čo ma veľmi zaujalo. Prechádzal som okolo rozľahlého a poriadne spustnutého pozemku, na ktorom pracovala veľká robotická kosačka. Priznám sa, že niečo také som videl prvý krát. Tak som sa pristavil a chvíľu ju pri práci sledoval. No a neskôr som si zistil aj zopár zaujímavých informácii o tomto šikovnom stroji.

Robotická kosačka – stroj, ktorý za vás spraví kopec práce

Určite si viete predstaviť, aké náročné je ručné čistenie spustnutého pozemku, ktorý je zarastený náletovými drevinami. Pýtate sa, prečo by niekto takýto pozemok čistil? Dôvodov je veľa. Môže ísť o zaujímavý stavebný pozemok, ktorý bol roky nevyužívaný. Alebo o miesta, ktoré sa čistia len niekoľko krát ročne, napríklad plochy pri koľajniciach, diaľniciach a podobne.

A teraz si predstavte, že sa rozhodnete kúpiť si úžasný stavebný pozemok, no ten je kompletne prerastený drevinami. Čo urobíte? Kúpite si hotový dom v Prievidzi, Trenčíne, Bratislave…? Asi nie, keď ste už našli svoj vysnívaný stavebný pozemok s krásnym výhľadom, priamo pod lesom. Radšej vyhrniete rukávy a pustíte sa do práce? Jasné, dá sa to. Ale sú za tým hodiny driny a výsledok nemusí byť dokonalý. Ja som po tom, čo som videl pri práci robotickú kosačku, trošku „googlil“. A zistil som o nej niekoľko vecí:

  • Pracuje aj v ťažkých terénoch
  • Dokáže pokosiť trávu, ale aj dreviny
  • Priamo na mieste drevo zlikviduje – mulčuje
  • Môže pracovať aj na svahoch
  • Pracuje rýchlo a bezpečne
  • Nahradí prácu viacerých ľudí
  • Je perfektnou voľbou, keď je práca veľmi náročná alebo nebezpečná

V tomto konkrétnom prípade sa jednalo o stroj Green Climber. Kosačka pracovala naozaj rýchlo, pričom v pozadí stál pracovník, ktorý ju riadil pomocou diaľkového ovládania. Fakt efektívne, bezpečné a rýchle! Zistil som, že mulčovanie týmto strojom sa dá objednať.

Takže ak by som si raz vybral projekt domu, ktorý by mal stáť napríklad vo svahovitom teréne, určite by som stavebný pozemok neklčoval a nečistil ručne. Hoci s prácou s drevom mám svoje skúsenosti. Ale toto je drina, ktorá za to naozaj nestojí. Aj keby som mal k dispozícii partiu kamarátov. Radšej by som si objednal služby mulčovania s pomocou robotickej kosačky Green Climber a s kamarátmi si zatiaľ zašiel na pivo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *