Kde nájsť servis motorovej kosačky HECHT v Trenčianskom kraji?

Oprava kosačiek HECHT

Kde pôjdem s kosačkou do servisu a kedy?

Takúto otázku som si položil keď už nešla naštartovať moja kosačka Hecht 548SW, čiže motorová kosačka s pojazdom a výkonným OHV benzínovým motorom o výkone 5 koní.

Na konci minulého leta som spozoroval, že mi nefunguje dobre štartovací mechanizmus a aj štartovanie a chod nebol už 100%. Ale som si vedomí, že kosačka nebola vôbec odborne servisovaná a okrem výmeny oleja pred sezónou som pre ňu nič nespravil.

Ku kosačke som sa nikdy nesprával extra citlivo, takže som sa ani nečudoval a ani nehneval. Ako to asi každý pozná tak aj ja som si vravel, že veď v zime nájdem servis a dám to pekne porobiť nech je ako nová…jasné, jasné. Príde zima a človeka to “ nepáli“ na dvore a v dome s deťmi sa nájdu súrnejšie veci a tak sa začína jarná kosba znova s kosačkou v pôvodnom stave 🙂

A kedy ide „správny“ chlap do servisu? Veď práve vtedy, keď už kosačka absolútne nefunguje a nejde ani naštartovať. No a to na 99% bude keď to najmenej treba – aj môj prípad. Záhradná oslava sa blíži a dvor zarastený ak džungla. 

Keďže nebývam v lokalite kde som vyrastal, nemám tu miestnu znalosť o servisoch ani o domácich majstroch. Našiel som teda na googli servis ktorý vyzeral seriózne a šiel sa spýtať na urgentný servis. Vrámci toho že je august mi pánko povedal, že 3 týždne je čakanie kým príde moja kosačka na rad a potom tak 3 dni servis ak sú náhradné diely na kosačku HECHT.

Nastal plán B a začal som hľadať v rámci kraja až som našiel servis kosačiek HECHT Roman Caňo, Nitrica. Zavolal som mu, či funguje a či mi to spraví. Povedal lepší čas ako iný servis, ktorý som našiel – „Že týždeň ak budú diely“. Keďže som nemal čas a nervy, tak som mu kosačku zaviezol a týždeň je lepší ako mesiac a to ešte pri optimistických okolnostiach. (náhradné diely)

Na moje veľké prekvapenie mi pánko volá po asi 23 hodinách na druhý deň že kosačka je hotová. Ani som nevedel čo mám povedať, ani som nemal čas tam ísť lebo som bol proste (príjemne) zaskočený. Tak som sa len poďakoval a plánoval cestu pre kosajdu, aby som mohol pokosiť dvor na oslavu.

Na záver len dodám že za 2 dni som si šiel po svoju kosačku. Bol tam menený karburátor, nastavený a vymenený celý štartovací mechanizmus. Rýchly spád to teda malo najmä preto, že boli k dispozícii náhradné diely, ktoré nie sú v servise na dedine samozrejmosťou.

Viac o benzínovej kosačke Hecht 548SW

Na úvod môžem povedať, že som si nechal poradiť v predajni Hecht Prievidza, kde mi bol odporučený práve tento model. Nikdy som nemal dôveru v tieto kosačky ktoré nemajú motor Honda, alebo Brigs & Stratton, ale bol tam super pomer cena & výkon a predavač (známy) v tej firme sa mi zaručil, že je to dobrá voľba, tak som si ju vzal. A musím povedať, že kosačku som nešetril, niekedy ani neumýval a nechal nocovať na daždi, prekosil som kamene, betónové obrubníky, kovový roxor trčiaci zo zeme, pojazd som používal ako hračku a kosačka hrabala ak rally auto na mieste keď bolo treba. Sám som bol zvedavý čo tá mašina znesie. A po 5 rokoch môžem povedať, že okrem štartovacieho mechanizmu a karburátora čo sú bežné servisy stále funguje a kosí ako treba. A ani nevibruje, žeby mala ohnutú hriadeľ z nešetrného zaobchádzania.
Vybral som si ju ako mulčovaciu, aby som nemusel používať zberný kôš a aby tráva bola nadrobno posekaná a zostávala v trávniku. Je to verzia 5in1, takže má záslepku na zadný otvor.

Aké výhody má Hecht 548SW?

  • výkonný motor OHV
  • všestranný model 5in1
  • centrálny zdvih so 7 úrovňami
  • polohovateľné rukoväte podľa výšky
  • dizajnový & praktický panel s páčkou sytiča
  • pohodlná mäkká rukovať
  • veľké kolieska
  • úchop vpredu na vloženie do auta
Tento záznam bol publikovaný v Tipy&triky . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *