Ideálny konferenčný stolík z masívu do obývačky. Ako ho vybrať?

Okrem sedačky je konferenčný stolík jednoznačným centrom obývacej izby. Padnú naňho všetky pohľady ľudí, ktorí vojdú do obývačky. Mal by preto byť funkčný, ale aj estetický. Predpokladáme, že konferenčný stolík si vyberáte na dlhšiu dobu a nemienite ho po pár mesiacoch vymeniť. Ako sa teda pri jeho výbere nepomýliť?

5 pravidiel pri výbere konferenčného stolíka

konferencny-stolik-orech-1

Ak sa budete riadiť nasledujúcimi pravidlami, zaručene si vyberiete konferenčný stolík, ktorý splní všetky vaše požiadavky.

1. Základom sú správne rozmery

Pokiaľ ide o výšku konferenčného stolíka, tá by mala byť približne rovnaká, ako je výška sedenia vašej sedacej súpravy. Spravidla je to okolo 35-45 centimetrov. To znamená, že sedacia časť a konferenčný stolík by mali byť v jednej úrovni. A čo dĺžka stolíka? Nemal by byť kratší ako tretina dĺžky sedačky a zároveň by nemal presahovať polovicu dĺžky sedačky.

baner konferečný stolík

2. Zvoľte vhodný materiál, ideálne masív

Sklenený, kovový, drevený, drevotrieskový, či kombinovaný? Záleží od viacerých faktorov. Napríklad sklenený stolík asi nebude vhodný do domácnosti s malými deťmi. Jednak kvôli bezpečnosti, ale aj z dôvodu ťažšej údržby. K často kupovaným patria drevotrieskové stolíky s rôznou povrchovou úpravou. Tie sa však stolíkom z masívu nevyrovnajú. Konferenčný stolík z masívu vám vydrží naozaj dlho a pravé drevo bude moderné vždy.

3. Prispôsobte konferenčný stolík ostatnému nábytku a charakteru interiéru

Aktuálne módne trendy hovoria jasne. Do popredia sa dostávajú moderné konferenčné stolíky z kovu, prípadne v kombinácii kov a drevo. Vyberať by ste však mali tak, aby stolík ladil s vašim interiérom. Ak teda máte obývačku napríklad vo vidieckom štýle, siahnite radšej po klasike z masívu. Berte ohľad na to, že miestnosť už má určitý charakter a konferenčný stolík by tu nemal pôsobiť ako päsť na oko.

4. Aby vám vyhovoval tvar stolíka

Osvedčenou klasikou sú stolíky v tvare obdĺžnika. Sú zrejme aj najpraktickejšie, keďže je k nim dobrý prístup zo všetkých miest sedačky. Ak vás takáto klasika neláka, vybrať si môžete aj moderný stolík, ktorý má síce tvar obdĺžnika, no má netradičný dizajn, napríklad rozdiel vo výške jednotlivých častí. Splní tak nároky na pohodlnosť, aj dizajn.

5. Nezabúdajte na funkčnosť stolíka

Pred výberom ešte pouvažujte aj o tom, aké funkcie má stolík spĺňať. Ide len o to, aby ste naň mohli uložiť občerstvenie pre návštevu? Alebo chcete, aby mal odkladací priestor? Ak máte v obývačke málo úložného priestoru, poteší vás stolík so zásuvkou alebo poličkou v spodnej časti.

Veľmi moderný je v súčasnosti stolík, ktorý je kombináciou viacerých kusov. Spravidla sa jedná o dve až tri menšie stolíky, ktoré tvoria celok. Aj toto môže byť vhodné riešenie, ak túžite po zaujímavom a netradičnom konferenčnom stolíku.

baner konferečné stolíky
Tento záznam bol publikovaný v Tipy&triky . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *