Čo s pňom stromu? My ho vyfrézujeme, vy ho využijete!

Určite viete, že GreenClimber ponúka aj službu frézovanie pňov. Peň odpíleného stromu odstránime rýchlo a efektívne, bez potreby namáhavého hĺbenia. Po vyfrézovaní pňa ostane len drevná hmota, ktorú môžete využiť ako kompost alebo mulč. Ak ste kreatívna duša a prírodné materiály milujete, môžete peň v záhrade ponechať a využiť ho rôznymi inými spôsobmi.

Ako využiť vyfrézovaný peň?

Rozhodli ste sa, že chcete peň kreatívne využiť? Čo všetko môžete s takýmto pňom vytvoriť?

Prírodný exteriérový kvetináč

V strede pňa jednoducho vyhĺbite dieru a zasadíte doň svoje obľúbené letné kvetiny. Ak chcete, aby peň vydržal dlhé roky, ošetrite ho ochranným impregnačným náterom.

Prečítajte si: Je udržiavanie a čistenie pozemkov povinné?

Súčasť skalky

Alternatívou je použiť peň ako súčasť vašej skalky. Môže tvoriť jej dominantu. A samozrejme, takisto doň môžete zasadiť rôzne skalničky.

Prírodné sedenie

Máte v záhrade ohnisko? Ako stolička, prípadne ako menší stôl, vám môže poslúžiť práve vyfrézovaný peň.

Nábytok na terasu

Chýba vám na terase šikovný príručný stolík? Nevyhadzujte vyfrézovaný peň! Ošetrite ho a použite ho ako príručný stôl na vaše posedenie pri kávičke.

Nábytok do interiéru

Čoraz väčšej obľube sa takýto prírodný nábytok teší aj v interiéri. Ak máte šikovné ruky, určite si z pňa dokážete niečo vyrobiť aj vy. Čo tak napríklad doplniť ho o sklenenú dosku? Získate tak krásny a naozaj originálny konferenčný stolík.

Čo s pňom stromu? My ho vyfrézujeme, vy ho využijete!

Nábytok do detského domčeka

Máte v záhrade detský domček, prípadne dom na strome? Vyfrézovaný peň vám môže perfektne poslúžiť na výrobu nábytku a doplnkov do domu na strome.

Na lezenie a preskakovanie

Peň môžete použiť aj ako súčasť detského ihriska v záhrade. Poslúžiť môže ako stupienok k preliezačke, prípadne ako doska stolovej hry. Dokreslite naň hraciu plochu a získate exteriérovú hru „Človeče, nehnevaj sa!“, alebo akúkoľvek inú, podľa výberu vašich detí.

Rôzne záhradné dekorácie

Ak je peň zdravý, môžete si z neho vyrezať peknú záhradnú dekoráciu, napríklad v tvare hríbu. Ak ste zručný a práca s drevom vás baví, zvládnete možno aj sochu!

Ktorý z týchto nápadov sa vám pozdáva najviac? Viete si niektorý z nich predstaviť u seba doma? Práca s vykopaním pňa tak, aby ste ho nepoškodili, však môže byť poriadne namáhavá a zdĺhavá. Alebo sa chcete pňa zbaviť a radšej ho nechať vyfrézovať? Ak teda máte peň, ktorý potrebujete rýchlo a efektívne odstrániť, spoľahnite sa na firmu Greenclimber. Veľmi radi vám s tým pomôžu.