Čo mi funguje proti poteniu? Vichy stress resist

vichy stress resist 72 proti poteniu

Už znova prichádza leto, teplo a prepotené tričká 🙂 Do určitej miery je potenie normálne, ale sú osoby kde je potenie vyslovene nadmerné.
Ja svoju situáciu okolo potenia riešim častejším prezliekaním tričiek v spojení s antiperspirantom tuhým, alebo rollerom či dlhé roky Driclor. Čaje som nikdy neriešil ani úpravu stravy počas letných mesiacov. Samozrejme stres sa radí tiež medzi problémy s potením, ale skôr len prilieva „pot do ohňa“ ako by bol tým primárnym zdrojom počas leta.


Preskákal som teda Driclor, Old spice, Dove či iné rollery a stickery a keď som to už vzdal, tak som ešte počas zimy uvidel žene položený roller, ktorý síce vyzeral žensky, ale šiel som medzi ľudí, tak si hovorím že veď nech to vyzerá ako chce.
Ale na moje počudovanie to pôsobilo nielen prvých 15 minút ako ostatné, ale do určitej miery celý deň. Už som sa nevrátil domov s tričkom, ktoré som mal chuť namiesto do prania hodit do pece.


Nakoľko má táto kozmetika zaujala, tak som si začal čítať čo je na to vlastne napísané a zistil som že je to UNISEX, že sa volá Vichy stress resist 72 a nie je to ženské ako som si myslel. Výrobca VICHY síce udáva pôsobenie 72 hodín, ale keďže mám 100kg, tak to ani nemôže toľko fungovať hehe. Stačí mi do večera, dám sprchu a ráno začíname zas.

Systém, alebo princíp na ako to funguje nepoznám, ale našiel som odborný článok od lekárničky, takže treba prečítať tam. Viem len že niektoré prípravky upchávajú potné žľazy, niektoré iba asi prekrývajú vôňou pach….

Čo hovoria o potení internetové zdroje?

Potenie je fyziologický proces, ktorým sa telo zbavuje nadbytočného tepla a udržuje tak konštantnú telesnú teplotu. Potné žľazy v koži produkujú pot, ktorý sa vylučuje cez póry na povrchu kože. Pot sa skladá z vody, elektrolytov a látok vylučovaných telom, ako sú napríklad močovina alebo kyselina mliečna. Pot sa môže vyskytovať ako pri fyzickej námahe, tak aj pri emocionálnom napätí alebo teplotných zmenách prostredia. Pri nadmernom potení sa môže jednať o problém a potrebuje sa vyhľadať lekársku pomoc.

Čo (ne)robiť proti poteniu

  • Hydratujte sa – pitie dostatku vody pomáha udržiavať normálnu telesnú teplotu a zabraňuje nadmernému poteniu.
  • Noste správnu odev – zvoľte si oblečenie, ktoré je vyrobené z priedušnej látky a umožní koži dýchať.
  • Používajte antiperspirant – antiperspiranty pomáhajú znižovať potenie a zabraňujú tvorbe zápachu.
  • Znížte príjem kofeínu a alkoholu – kofeín a alkohol môžu zvyšovať telesnú teplotu a podporovať nadmerné potenie.
  • Vyhnite sa stresu – stres a úzkosť môžu spôsobiť nadmerné potenie, takže sa snažte minimalizovať svoj stresový level.
  • Konzultujte s lekárom – ak máte závažné potenie, môže byť potrebné vyhľadať lekársku pomoc a zvážiť liečbu, ako napríklad antiperspiranty s vyššou koncentráciou účinnej látky, lieky alebo chirurgické zákroky.

*článok som napísal z osobnej skúsenosti, nemám medicínske vzdelanie a tak sa prosím riaďte návodom vo výrobku, alebo konzultujte s lekárnikom, alebo lekárom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *