Ako som zachránil kolesá na svojom aute bez nástavca na bezpečnostné skrutky- Praktické riešenie pre každého

Dnes by som s vami chcel podeliť o jedno z mojich nedávnych dobrodružstiev, ktoré sa týkalo bežnej situácie, akú zažíva každý z nás – výmena pneumatík na aute. Moje dobrodružstvo začalo, keď som si uvedomil, že mi chýba ten drobný, no dôležitý kúsok – nástavec na bezpečnostné skrutky.

Keďže sa rád pýtam naokolo a skúšam rôzne riešenia, rozhodol som sa ísť najprv do bežných „garážových“ servisov v okolí. Bohužiaľ, tí chalani mi povedali, že nemajú potrebný nástavec a odporučili mi návštevu značkového servisu. Vedel som že tam ako výrobcovia/dovozcovia – profesionáli musia byť na to pripravení. Veď v krajskom meste musia byť stovky ľudí čo ten „bezpečák“ zapratrošia. A určite kvôli tomu nedajú auto zošrotovať 😉

Prvým krokom bolo zistiť, kde mi pomôžu s demontážou bezpečnostných skrutiek. Po krátkom koliečku po servisoch „koncernu“ v meste som narazil na značkový servis Škoda/SEAT. Tam ma ústretovo privítali prijímací technici a rýchlo vyriešili môj problém s pomocou univerzálnej sady nástavcov. Bez čakania a bez poplatku!

A teraz k jednoduchému a cenovo dostupnému riešeniu pre všetkých. Po konzultácii s odborníkmi som sa rozhodol kúpiť si obyčajné skrutky za 25€, ktoré sú v každom obchode s autodielmi. Vymenil som ich za tie bezpečnostné, a tým som sa vyhol ďalším takýmto problémom. Ale na druhej strane vystavil riziku odcudzenia 🙂 Ale kto už by dnes kradol obyčajné elektróny z rodinného auta…..uvidíme, možno potom bude o čom písať.

Pre nás, domácich majstrov je kľúčové hľadať jednoduché a rýchle riešenia. S trochou odvahy a dobrej rady sme schopní vyriešiť aj tie najkomplikovanejšie situácie.

Nech vás kolesá vždy bezpečne dopravia tam aj naspäť!Nech vás kolesá vždy bezpečne dopravia tam aj naspäť!

Tento záznam bol publikovaný v Tipy&triky . Uložiť odkaz do záložiek.