Ako som si vybral pánske drevené hodinky

Drevené náramkové hodiny pre každú príležitosť

Už som prešiel mnohými hodinkami ktoré boli digitálne, analógové drahšie, alebo lacnejšie. Ale akonáhle som pred pár rokmi videl drevené, tak som ich musel mať. Čo bolo ale odradzujúce bolo množstvo rôznych kombinácii drevených hodín a náramkov a ich kresby dreva atď.

Ako pri bežných kovových hodinkách aj tu bola pre mňa priorita jednoduchosť a „neprečačkanosť“ a menšie rozmery. Mám rád štýlové veci, ale nie v zmysle najväčšie, najtrblietavejšie a nepraktické. Takže som siahol po hodinkách, kde naozaj vynikne drevo. Našiel som „jednofarebné“ homogénne drevo bez čísel a kovových častí v ciferníku. Napriek tomu že som prívrženec orechového dreva a jeho krásnej kresby jadra, tu ma zaujal čistý dizajn ktoré ponúka bambusové drevo v kombinácii s jemne hnedým koženým náramkom. Jediná kovová vec sú ručičky a strojček. Čo sa týka remenčeka, tak som si vybral kožený preto, aby ma to netlačilo a aby som tie hodinky čo najmenej cítil. A ešte aj kvôli tomu aby ľahko vkĺzli pod rukáv bundy či košele.

Najlacnejšie drevené hodiny a predsa zaujmú

Drevené hodiny som vybral tak, aby boli nenápadné a jednoduché, ale pri všetkej skromnosti musím povedať, že neexistuje udalosť ako svadba, pracovné stretnutie alebo len káva, kde by sa ma do 5 minút niekto nespýtal čo to mám za hodiny a či sú ozaj drevené. Moja prvotná podmienka nebola cena hodín, ale pri výbere som nakoniec skončil pri tých najlacnejších v hodnote cca 30€. (pretože nie sú gravírované, nemajú drevený remenček, nemajú iné čačky-mačky)

Až po kúpe som zistil, že sa hodia ku každému oblečeniu = aj k sade rifle + tričko, aj k sade košeľa a cassual bussiness nohavice a topánky. Tieto hodinky a ich konštrukcia podľa mňa nie sú navrhnuté a dimenzované na každodenné nosenie, či pravidelnú fyzickú námahu. ( keď tak len na zdvihnutie skrinky a presunutie, alebo dopotenie sa s koženým remenčekom) Odporúčam ich nosiť na príležitosti, stretnutia ako doplnok a vydržia dlho. Toto sú už moje druhé drevené hodinky, pretože som sa k nim správal ako k predošlým nerezovým STORM za 150€ s ktorými som asi aj štiepal drevo. Ale znova som si kúpil tie isté drevené hodinky, lebo iné sa mi nepáčia, ale zmenil som k nim prístup 🙂

Takže môj zámer uspokojiť seba tým, že mám drevené hodiny a mať nejaký štýl, ako človek ktorý má rad drevo a prírodu „neplánovane“ pútam pozornosť. Aspoň niečim 😉

Technické parametre drevených pánskych hodín s koženým remečekom

Výrobca uvádza technické detaily o hodinkách, ktoré môžu niekomu pomôcť pri rozdhodovaní:

  • Určenie hodiniek pre pohlavie: muž
  • Materiál remienka a šírka remienka: koža/20 mm
  • Hrúbka hodiniek a priemer: 12mm/45 mm
  • vodeodolnosť hodiniek: 3BAR (napr. dážď)
  • Materiál hodiniek: bambusové drevo
  • značka hodiniek: bobo bird
  • typ strojčeka hodiniek: Japan Miyota 2035 Quartz
  • sklíčko hodiniek: minerálne sklo Hardlex

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *