Ako sa starať o trávnik v lete?

Tiež sa vám stáva, že namiesto hustého zeleného trávnika máte v lete len akési vysušené seno? Môže to byť aj nesprávnou starostlivosťou o váš trávnik. Čo robiť, aby bol trávnik aj v lete zelený a zdravý?

kosenie trávnika

Zásady letnej starostlivosti o trávnik

Prerastená burina, vysušené miesta, riedka tráva… to veru vášmu trávniku na kráse nepridá. Čo s ním? Skúste tieto tipy letnej starostlivosti o trávnik.

1. Trávnik musíte správne zalievať

V lete trávnik nepolievajte počas najväčších horúčav! Dosiahli by ste len to, že voda by sa okamžite vyparila a navyše by mohla spáliť steblá trávy. Kedy teda trávnik polievať? Ideálne ráno alebo večer. Zavlažujte väčším množstvom vody a počas dlhšej doby. Ak sú horúčavy, zalievať môžete aj každý deň. Či je trávnik suchý zistíte veľmi jednoducho. Keď naňho stúpite a steblá trávy sa vracajú do pôvodnej polohy veľmi pomaly, trávnik má málo vody.

zalievanie trávnika

| Prečítajte si: 5 krokov k novému trávniku. Ako ho založiť?

2. Treba trávnik v lete hnojiť?

Určite áno. Zamerajte sa na hnojivá s vysokým obsahom dusíka, ktorý zabezpečí tráve regeneráciu a rast. Z ďalších zložiek by malo hnojivo obsahovať fosfor, draslík, horčík a vápnik. Trávnik bude navyše odolnejší voči suchu a steblá budú krásne zelené.

Ako často kosiť v lete?

Ak budete trávnik v lete kosiť veľmi „drasticky“, môže vysychať. Odporúča sa kosiť ho vždy tak, aby ste trávu skrátili maximálne o 1/3 jej výšky, pričom výška trávnika by mala byť cca 3 cm. V lete to vychádza spravidla na kosenie raz týždenne alebo raz za päť dní.

Okrem správneho kosenia, zavlažovania a hnojenia si starostlivosť o trávnik v lete vyžaduje aj mulčovanie, ktoré zabráni vysychaniu trávy a tiež prevzdušnenie, vďaka ktorému bude trávnik lepšie prijímať živiny.

Môžem v lete zakladať trávnik?

Pýtate sa, či je letné obdobie správny čas na založenie trávnika? Určite áno! V lete je totiž naozaj dostatok slnka, ktoré je pre rast trávy nevyhnutné. Trávnik tak narastie rýchlejšie. Treba však rátať s pravidelným bohatým zalievaním. Okrem toho má trávnik dosť času, aby sa do zimy dostatočne zakorenil.

Zakladanie trávnika síce nie je žiadna veda, no bez správneho vybavenia a skúseností to nemusí dopadnúť dobre. Preto môžete zakladanie trávnika nechať na profesionálov z GreenClimber a s výsledkom budete nepochybne spokojný!

Tento záznam bol publikovaný v Tipy&triky . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *