Ak máte deti, potrebujete detské odrážadlá

detské odrážadlo kinderkraft

Odrážadlo pre dievčatko Kinderkraft Space pink

Čo čert nechcel, jedného dňa som oprel naše obľúbené a dvomi deťmi preverené odrážadlo na nesprávne miesto – pri smetiaky, lebo ho tam bolo proste o čo oprieť. Lenže za pár dní prišiel interval zberu smetí a bolo po odrážadle. Síce malo vyťahanú farbu od slnka a nejaké škrabance a znaky opotrebenia – ale inak mu nič nebolo. Ale smetiari to vnímali inak a tak ho odniesli. Hovorím si moja chyba.
Nejak extra ma to ale nekvárilo, pretože som už pár týždňov podvedome riešil problém, že odrážadlo nemá brzdu a naše dvojročné dieťa na ňom chodí už divoko. A ulicu máme dole kopcom. Všeobecne absencia brzdy nie je extra problém, lebo aj malé 18 mesačné dieťa dokáže odrážadlo brzdiť nohami – zrejme intuitívne, prípadne po prvom páde 😀

Odrážadlo pre väčšie deti

Až pri hľadaní a filtrovaní na eshope som zistil, že odrážadlo nemá len jednu univerzálnu veľkosť, ale existujú filtre resp. podmienky:

  • odrážadlo pod/nad 80cm
  • odrážadlo pre deti do/nad 3 roky
  • odrážadlo s brzdou (prípadne zvončekom)
  • odrážadlo s gumenými, penovými, alebo dušovými kolesami ako má bicykel
  • odrážadlo kovové/drevené

Ja osobne som hľadal pre 2 ročné dieťa, ktoré má nad 80cm, tak som sa sústredil najmä na to.

Detské odrážadlo – najlacnejšie

Ako klasický spotrebiteľ aj ja som zapol filter „od najlacnejšieho“ ale to mi nepomohlo. Pretože som zistil to, čo popisujem vyššie – nie všetky odrážadlá sú rovnaké. Odrážadlá sa hýbali v cenovom rozmedzí cca od 30€ do 80€. Paradoxne keď som odfiltroval všetky ktoré mi nevyhovovali (bez brzdy, drevené, veľmí malé (pod 80cm, resp pod 3 roky), tak na moje prekvapenie mi zostal jeden z tých najlacnejších modelov (35€). Takže som urobil čo bolo potrebné a odrážatko bolo asi za 2 dni doma.

Čo sa mi na Detské odrážadlo KINDERKRAFT Space Pink najviac páči?

Keď „mašina“ dorazila na moje prekvapenie vyzeralo odrážadlo lepšie ako na fotke. Takisto detaily, ktoré na fotke nevidíte ma potešili. Pekné plasty, pekné zvary, pekné zafarbenie do stratena kde aj kolesá sú rôznych farieb, takže sa s tým proste pekne vyhrali.

Detaily ktoré na odrážadle oceňujem:

  • bezdušové gumené/penové kolesá
  • veľmi nízku hmotnosť (niekedy ho nesiem stovky metrov a v druhej ruke 15kg kinderko 🙂 )
  • zvonček a košík vpredu na kormane
  • odkladacie plôšky na nohy keď je dieťa rozbehnuté alebo ide tiahlym miernym nakloneným terénom
  • bowden od brzdy schovatý v kostre a bubnová brzda bez klasických čeľustí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *